יום ראשון, 26 במאי 2013

לתלוש או לא לתלוש? חלקה שזה כואב...

הקיץ המתקרב גורם לי לחשוב על כל השערות המיותרות, גם בחורף אני לפעמים מורידה שערות כי זה גורם לי להרגיש נקייה יותר. אני לא אכנס לדיונים אידאולוגיים לגבי שער גוף- ההעדפה האישית שלי לעצמי היא כמעט ללא ואם סבבה לכן עם שיער זו זכותכן הלגיטימית אם כי כמו שאמרתי לטעמי ללא שיער בית שחי\רגליים\ידיים זה יותר יפה לנשים.
היות ואני מתקלחת כל יום הגילוח של שיער הרגליים והבית השחי הוא דבר שבשגרה,אין ספק שסכין גילוח טוב הוא דבר מועיל. אני אישית לא מחפשת סכינים המיועדים במיוחד לנשים, אם כי סכין עם ידית ורודה זה נחמד כקישוט למקלחת אבל אני בטוחה שלשערות הגוף שלי לא אכפת איזה סכין מורידה אותן...
אבל מדי פעם אני אוהבת להיפטר גם מהשיער על הידיים (לשמחתי כי רבה אין לי שפם). אותו כמובן הכי נוח להוריד עם שעווה, לפחות לדעתי. היות ולמדתי קוסמטיקה יש לי גישה לשעוות בד, אבל לא תמיד אני רוצה להוציא את המתקן ולהתחיל לחמם. גם אם יוצא שאני נוסעת למקום כלשהו לכמה ימים טוב שיהיו לי רצועות שעווה, על כל מקרה ליתר ביטחון.


על כל חבילה מצויין כמה רצועות יש בפנים וכמה מגבוני שמן להסרת השעווה

על המדפים בפארמים אפשרי למצוא כמה חברות, אבל אני חושבת שאת המוצרים של VEET רואים בצורה הטובה ביותר מכל החברות האחרות ויש להם מדי פעם חידושים. יש להם מארזים שונים לכל מיני מטרות והם שלחו לי להתנסות מגוון מוצרים שלהם.הנה המסקנות שלי:את המשחה להסרת שיער אני פחות אוהבת והיא גם יעילה פחות משעווה, אבל למי שלא רוצה את הכאב של השעווה ולא מיומנת עם סכין זה בהחלט יכול להיות פתרון אפשרי, רק צריך לקרוא את הוראות היטב. אסור לחומר הזה להיות יותר מ6 דקות על העור סה"כ וכמובן שאחרי שימוש בחומר אסור לעשות פילינג יומיים(אחרי שימוש בכל דבר שקשור לשעווה אסור פילינג 3 ימים כי השעווה בעצמה מקלפת לא רק את השיער אלא גם את שכבת העור העליונה.מי שלא רוצה למרוח (כי אחר כך צריך הרי מיד לשטוף את הידיים) יש גם ספריי להסרת שיער שאותו אין צורך למרוח, לעור רגיל ולעור רגיש. כל מה שצריך לעשות הוא לרסס את הקרם בתנועה רציפה על השטח ממנו את רוצה להסיר את השיער, מבלי צורך למרוח או לגעת בקרם.

ספריי להסרת שיער, רעיון מעניין ללא ספק.
 לגבי שעווה לפנים אני חושבת שכדאי ועדיף ללכת למישהי מקצועית, ליתר ביטחון, אבל יש להם גם ערכה המיועדת לפנים. גילוי נאות- אני עצמי לא עושה שעווה על הפנים, לשמחתי הרבה אני לא זקוקה לכך.אני אישית מאוד אוהבת לראות את השערות על הפס, זה נותן הרגשת ניצחון שכזו, ולכן אני מעדיפה את השעווה שלי בצבע בהיר, כדי שיקל לראות את השערות על הפס, אבל היות והשיער שלי כהה רואים אותו בצורה מספיק טובה גם על השעווה האדומה.הערכות מגיעות עם מגבוני שמן כדי להסיר את שאריות השעווה המרגיזות. במאמר מוסגר אם המגבון לא מספיק לכן אז אפשר להשתמש גם בשמן עיסוי\שמן זית, תלוי מה יש בבית כמובן.כעיקרון אמורים לחמם את הרצועות בין הידיים לפני שמפרידים אותן, אני מחממת רק מעט, מפרידה ומדביקה. אחרי שאני מניחה על הרגל אני משפשפת טוב טוב את רצועת השעווה מלמעלה ואז מותחת את העור ביד אחת ומושכת ביד שניה נגד כיוון צמיחת השיער. המתיחה אפשרת לתלוש בצורה יעילה אבל בכל מקרה הייתי ממליצה לכן שמישהי תהיה לידכן אם זו הפעם הראשונה, כדי שתראה לכן איך. מיד אחר כך אפשר להדביק את הרצועה עוד פעם-כדאי ואפשר לנצל כל רצועה פעמיים באופן יעיל, לא לשכוח להניח את הצד השני (שעוד לא השתמשתם בו) כלפי מעלה ולשים לב שאין איזה מאוור או משהו אחר שיעיף את הרצועה וייטנף את הסביבה, אם כי כמובן שרצועות שעווה הן עסק פחות מלכלך משעווה שאותה צריך להכין ולמרוח, גם עם רול.  עוד דבר שמאוד חשוב לזכור הוא שאסור אחרי שעווה לחשוף את האיזור לשמש 72 שעות.שעווה +שמש= פיגמנטציה מכוערת, אז באמת כדאי לזכור את זה- אחרי שעושים שעווה אסור להיחשף לשמש בשום פנים ואופן ואם ממש חייבים אז לשים מקדם הגנה של לפחות 30SPF. והנה כמה טיפים להסרת שיער:
 • לפני הסרת השיער יש לוודא כי העור יבש, אינו מגורה ונקי משאריות קרמים או שמנים. ניתן להשתמש בטלק על מנת להיפטר מלחות. כמובן שמעיפים את רוב הטלק לפני שמניחים את הרצועה.
 • לקבלת תוצאות מקסימאליות מומלץ לעשות פילינג עדין לעור 24 שעות לפני הסרת השיער. יש להימנע מפילינג יומיים-שלושה לאחר הסרת השיער.
 • אם את מסירה את השיער לכבוד אירוע מיוחד, עשי זאת מספיק זמן על מנת שהאדמומיות תעלם (מספיק זמן זה עניין מאוד אישי ומשתנה).
 • יש למרוח את השעווה עם כיוון צמיחת השיער ולמשוך את רצועת השעווה נגד כיוון צמיחת השיער במקביל ובצמוד לעור. שימוש לא נכון יקרע את השערה ולא יתלוש אותה מהשורש.
 • אם לא מושכים כמו שצריך והעור עדין זה עשוי לגרום להסרת חלק מהעור כך שאם העור שלך ממש עדין, אולי עדיף לגשת למישהי מקצועית.
 •  אפשרי ללחוץ עם היד על העור למניעת אדמומיות ואי נוחות בסיום משיכת רצועת השעווה. 
 • לאחר השימוש בשעווה, העור עשוי להיות מעט אדמדם, זה נורמלי לחלוטין. שטיפת האזור במים קרים יכולה לעזור ולהרגיע את העור, כמו גם שימוש בג'ל אלוורה.
אם את הולכת לאירוע מיוחד' שלכבודו הסרת את השיער אפשר לשדרג את הלוק עם הRCK של OFRA שמצטלם מעולה ולא מכתים את הבגדים.
אז מה אתכן? מורידות את השיער או שאתן אוהבות את המראה הטבעי? בענייני גילוח או שעווה? אולי בכלל מעדיפות להסיר לתמיד?

תגובה 1:

 1. ניסיתי את המוס, ריח כל מזעזע שלא יכולתי לגמור את המיכל..
  אישית מעדיפה לעשות שעווה בפעם בכמה חודשים, ובכל השאר לגלח עם הג'ילט פיוז'ן של הגברים שעושה עבודה מעולה...

  השבמחק