יום שבת, 6 באוגוסט 2011

קול ששון וקול צבע- חתונה ייחודית ומדברית

פוסט זה מכיל עירום מצוייר, לידיעת הקוראים.
על פסטיבל פשוט כבר דיברתי כאן פעם. גם את רותם לוץ האמנית חברתי, הזכרתי כבר. מאוד שמחתי לשמוע שרותם התחתנה (טוב, הם הפכו לידועים בציבור ולא התחתנו) עם אהובה המקסים לא פחות ממנה, יואב.
כמו שניתן לראות- ליואב אין בעיה עם צבע או עם עירום- הציור הוא שלי.
היות ורותם ויואב מגיעים בעקביות לפסטיבל פשוט (רותם גם מציירת על האורחים וגם מתחרה- וכבר זכתה פעמיים במקום הראשון) הצעתי לה (בהשראת שלומית מיגאי שהתחתנה חתונת ציורי גוף באוסטריה) לערוך טקס חתונה עם ציורי גוף במסגרת פסטיבל פשוט שנערך בתחילת יוני 2011, בסוף השבוע של שבועות. הרעיון לחתן את רותם הלהיב גם את מארגני הפסטיבל, שעזרו בכל מה שיכלו. שמחתי מאוד שרותם אימצה את הרעיון בשימחה והטקס נקבע ליום שבת בצהריים. כרגיל ביום שישי התרוצצתי כמו משוגעת ולא ציירתי כלל- ענייני הפקה למינהם.... בכל זאת הספקתי לעשות 2-3 ציורים נחמדים. היות והיו לי מספיק ציירים יכולתי להרשות לעצמי לעשות ציורים מהנים לצורך ההשראה וההנאה.
ציור באור- עבודה עם צבע לבן על דוגמן כהה. צילום ועיבוד- אבי שבתאי. דוגמן- מאנו, איפור- הרמוני רוט שבתאי

ציור באור- איפור- אני, צילום ועיבוד- אבי שבתאי, עוזרת צלם- מורן ניומן
גם ציורי פנים יצא לי לעשות

אין ספק שנדלקתי על ציור באור ואני בהחלט חושבת שאשתעשע שוב עם התחום הזה, שמהנה כמו איפור לאולטרה, אבל אני סוטה מהנושא- אני רוצה לדבר על האיפור שלי לטקס החתונה של רותם ויואב.
אולי כהכנה לחתונה ואולי כבילוי זוגי, הפעם יואב הוא זה שדיגמן לרותם לתחרות ציורי הגוף (שהיתה בנושא 'אומנות או למות' ובה לא זכתה הפעם רותם בשום פרס אך קיבלה את פרס חביבת הקהל). היות וידעתי כי עבודה רבה ורותם היא מאוד חשובה לי- קבענו לשמונה בבוקר ליום שבת- הייתי הרי צריכה גם לסדר את השיער בנוסף לאיפור כלה עדין ביותר ולציור המחוך. בסוף התחלנו את העבודה עצמה רק לאחר ארוחת הבוקר (מוזלי ויוגרט עם סילאן לשתינו) רותם הצטיידה מראש בחצאית מתאימה וכלתית מאין כמותה. היא שלחה לי מבעוד מועד השראות (רפרנסים) לציור התחרה למחוך- אותם הדפסתי.
התחלתי בסידור השיער. לפני כמה זמן נתקלתי בסרטון על המצאה מופלאה שנקראת "צמת סיפור אגדה" "fairytale braid". קוראים לה גם "waterfall braid".
 ניסיתי לעשות את הצמה הזו והיא לא יצאה כמו בסרט- והכל בגלל שלא בדקתי את הערוץ המופלא של Torrin's Page ולא תרגלתי לפי ההוראות המצויינות של האישה המוכשרת הזו, שעושה דברים נפלאים עם השיער המרהיב שלה, והיא נעימה לעין ולאוזן. אני ממליצה בחום רב על הערוץ שלה- אבל לחזור לנושא. את החלק האחורי של השיער קישטתי עם קאלות, לפי בקשת רותם שאוהבת את הפרחים האלו.

התלווה לכל שעות ההכנה הצלם היקר והמוכשר עמי שטיינר, שמלווה את פסטיבל פשוט כבר כמה שנים- ערכתי את צילומי הסטילס לסרט וידאו.

רותם אמרה לי מראש שהיא סומכת עלי לחלוטין ונותנת לי יד חופשית לגמרי- תמיד מהנה לשמוע זאת ובייחוד כאשר מדובר בקולגה. לפני הכל איפרתי את רותם איפור קליל וטבעי- לא לקחתי איתי לאשרם את כל ציוד איפור היופי שלי מפאת חוסר מקום וכן העובדה שרותם לא חובבת איפור ולא מתאפרת בדרך כלל. השתמשתי בשפתון עמיד מאוד-infinite apricot- מסדרת הקולורסטיי של רבלון. הוא מעין אפרסקי מוזהב ומנצנץ, אבל עדיין עדין,גם על השפתיים וגם על הלחיים כסומק קליל. אחרי כמה זמן רותם אמרה שהוא מרגיש לה מעט יותר מדי מאופר אז הורדנו קצת מהשפתיים והנחנו במקומו את השפתון העמיד של מייבלין בגוון 190- מעין ורוד עתיק עם נצנוץ כסוף, הנחתי פריימר ועבדתי עם מייקאפ קליל ביותר בשכבה דקיקה מאוד מאוד, רק כדי להשיג אחידות גוון אך עם זאת לשמור על איפור קליל. הנחתי צללית קרם ורודה-זהובה של מדינה כבסיס על כל העפעף ואיפרתי את העפעף בצבעים טבעיים- שמנת וורדרד אפרסקי. הוספתי אייליינר שחור דק וכמובן מסקרה. בהתחלה שקלתי להדביק מעט ריסים בודדים- אבל הסתבר שלאחר הנחת מסקרה לרותם יש ריסים ארוכים ונהדרים שנראים ממש כאילו הדבקתי לה כמה. פידרתי עם האנטי שיין האהובה שלי- אבל לאחר הפידור הראשוני לא מצאתי זמן לחזור על הפידור ובחום המטורף שהיה שם ניתן לראות מעט הברקה בחלק מהצילומים. מאוד אהבתי גם לאפר את פניה של רותם אם כי כמובן שהיא לא היתה זקוקה להרבה- רותם היא מסוג הנשים שנראות יותר יפה עם מעט מאוד, במראה הטבעי. על אף אהבתי לאיפור אופנה ואיפורים מעושנים- הקסם בסימטריה והשוני המעודן באיפור יופי מסוג זה נהדר בעיני.
לאחר שסיימתי עם איפור הפנים יכולתי לעבור לעבוד על הגוף.
בינתיים הגיע ויקטור סופרונוביץ' ואליו הצטרפה מורן ניומן (שניים מהציירים שלי, שהתחרו יום לפני- מורן לקחה את המקום הראשון יחד עם יוני בן זוגה וויקטור הגיע למקום שלישי)- שניהם יחד איפרו את יואב, החתן המיועד, על מנת שאוכל להתמקד במסמר האירוע- הכלה המהממת שלי. לפני תחילת הציור עצמו התחלתי בהנחת בסיס לכל העיטורים כדי שהכלה שלי לא תרגיש ערומה מדי.
הבסיס הורכב מאקריליק לבן של מאק שעליו הנחתי עם מברשת סומק את הפיגמנט אותו עינת דן מהללת, VANILA- אולטרה ורוד מעודן ויפיפה. לאחר מכן ציירתי את השפירית הגדולה שהנחתי על החזה (את ההשראה רותם מצאה) בסגול מטאלי, חילקתי את המחוך לחלקים שונים- חיקוי לעצמות המופיעות במחוך אמיתי; הוספתי עיטורים עם 3 גוונים שונים (ורוד בהיר, ורוד וסגול) של LIQUIDLAST LINER של מאק (בכל זאת היה יום קיץ חם ביותר) בכל צד של המחוך ואז התחלתי עם עבודת התחרה. השתמשתי בלבן של VIMUA אותו ערבבתי עם מיקסינג מדיום ליצירת לבן אטום במיוחד.
ציירתי כמה פרחים וביניהם מחברים קווים צולבים אלכסוניים. היות ומדובר בציור על גוף הוספתי עיטורים עם טוליפ. הבאתי טוליפ בנצנצים שקופים, ורודים, כסופים וזהובים וכמו כן טוליפ לבן פנינה שהיה הכי שימושי, הצטלם נהדר והוסיף את הנגיעה הבאמת כלתית שחיפשתי. הוספתי גימור למעלה וכמובן ציירתי קשירה מאחור.
לאחר שציירתי את המחוך גיליתי שחסר לי תכשיט כלשהו אז ציירתי פרפר במרכז החזה והוספתי שרשרת משני צידיו וכן הדבקתי מעט אבנים בכמה מקומות ליצירת זוהר נוסף.
לשמחתי הרבה עמי צילם מקרוב גם לפני וגם אחרי וכך יש כמה תמונות שמראות את העבודה שלי היות ובחום והאור של המדבר לא ניתן לראות את פרטי העבודה באופן מספק. 
מאז שראיתי את חתונת ציורי הגוף של שלומית מדגדג לי באצבעות לצייר מחוך כלתי שכזה באירוע מתאים ומאוד שמחתי שהתאפשר לי להשתתף בשמחה של הזוג הנהדר הזה- אפשר לראות את האהבה בעיני כל אחד מהם וזה פשוט מהנה להיווכח שיש אהבה בעולם.
כל כלה היא אחרת ושונה- כאשר אתבקש לצייר מחוך שוב אעשה זאת בשמחה ואהבה וכמובן שהמחוך יצא אחרת לגמרי; גם אם מאוד מאוד אהבתי את רעיון השפירית שהביאה רותם- זה באמת תענוג להיות חלק מאירוע שחוגג זוגיות כזו מופלאה. כמובן שאפשר לעשות צילומים מסוג זה גם כחלק מיצירת הזמנה לחתונה או הפקה.

 כתמיד אני שמחה לשמוע תגובות ומאחלת רק אהבה, אושר, הנאה וזוגיות מופלאה לכל המתחתנים.

תגובה 1:

  1. ללא ספק מדובר בחתונה ייחודית ביותר :) לא הרבה אנשים יסכימו לציורי גוף כאלו ביום חתונתם (למרות שהם ממש מרהיבים).
    קונספט נחמד! תודה על הפוסט

    השבמחק