יום ראשון, 26 באוגוסט 2012

פוסט המברשות הגדול(חלק שני) מברשות עיניים ושפתיים

מברשות הן כלים חיוניים לכל מאפרת ולכל מתאפרת, ולכבוד השקת המברשות של קרליין החלטתי שאם כבר אז כבר, אני אסקור את כל המברשות שיש לי ומה אני עושה איתן ועל הדרך (איך לא?) אתן גם טיפים לשימוש וטכניקות לאיפור אז אם לא קראתם את החלק הראשון, שדן במברשות פנים (כלומר מברשת מייקאפ, מברשת פודרה ומברשת סומק)  כדאי שתקראו, אבל עכשיו אני רוצה לגשת לעניין המברשות שצריך ליצירת איפור עיניים משביע רצון.
ברמת העיקרון אני חושבת שאם אתן ממש קצרות בכסף, או עצלניות לשטוף מברשות, או שפשוט לא בא לכן שיהיו לכן מברשות יש רק מברשת אחת שהיא ממש חיונית ליצירת איפורי עיניים (במידה ואתן משתמשות בצלליות) והיא, כמובן, מברשת טשטוש טובה.
מברשת טשטוש- אביזר חיוני ליצירת מעברים ממוזגים בין צלליות בצבעים שונים.
מברשת טשטוש צלליות
לדברי החברה: מברשת בעלת ראש עגול לטשטוש צלליות, עשויה סיבים סינטטיים איכותיים ורכים במיוחד, המלטפים את העפעף תוך פיזור אחיד של האבקה. מבנה הראש הייחודי מאפשר חיבור גוונים וטשטוש הקווים ביניהם למראה אחיד על כל העפעף. בנוסף אידיאלית ליצירת עומק בקפל העין. 
הוראות שימוש: טבלי בעדינות את המברשת בצללית, נערי את העודפים, הניחי על העפעף וטשטשי בהתאם לסגנון האיפור. לסרטון ההדרכה.
ומה העמדה שלי?  לפני הכל אני רוצה להסביר שטשטוש הוא ההבדל בין איפור מקצועי לאחד שנראה חובבני. הטשטוש הוא למעשה מעבר ביד מרחפת עם מברשת מעל החיבורים בין הצבעים על מנת ליצור מעבר שבו לא ברור מתי נגמר צבע אחד ומתחיל הצבע השני והרכות הזו במעבר בין הצבעים מאוד נעימה לעין, בין אם מדובר באיפור מעושן (שזו אחת ההגדרות הבסיסיות שלו, ה"עשן" והגימור שאינו חד) או באיפור פשוט יותר, אבל היות וכל איפור שרוצים שיראה טוב רצוי שיכלול לפחות 2 גוונים טשטוש הוא מהות בסיסית של איפור שנראה טוב. היות ויש לי מברשת הנחה (בעצם כמה, אבל לזה נגיע תיכף) אני כמעט ולא משתמשת במברשת טשטוש להניח צללית, אלא אם נפלה עלי האנרגיה שגורמת לי לנסות לעשות עם אותה מברשת אחת כמה שיותר דברים באיפור (ותאמינו לי שזה לא קורה רק לי ואשמח לשמוע בתגובות איזה תפקודים מעניינים חדשים גיליתם למברשות שלכם ברגעים כאלו).
אני אוהבת את מברשת הטשטוש שלי עם ראש עגול ולא מרובע וכמו שציינתי בפוסט הקודם מעדיפה את המברשות שלי קטנות יחסית, אבל לא מדי. אני אוהבת שהיא מתחילה קטנה ונפתחת לרוחב מכל הצדדים בצורה שווה (כלומר כשהראש שלה עגול), אני אוהבת אותה ברוחב זרת וכך אני יכולה לטשטש גם על העפעף עצמו וגם על החיבורים עם השטח מתחת לגבה.
בקיצור- אני אוהבת את 10 של SMASHBOX, למרות שיש לה מקבילה סבירה במאק (אבל 217 של מאק עם סיבים לבנים וגם יותר יקרה). הסיבים שלה כהים ורכים והידית שלה אדומה, עוד יתרונות בעיני.
ואיך אפשר בלי תמונות?

מברשות הטשטוש, משמאל לימין, 10 של SMASHBOX, A510 של מדינה, 7 של קרליין ושתיים מהסט של אקוטולס שיכולות לשמש לטשטוש, אבל לטעמי הן לא מספיק רכות והידית טיפונת קצרה מדי אפילו עבורי. על המברשת עם הידית המוזהבת עוד מעט.
המברשות של אקוטולס (ערכה של 6 מברשות חמודות לנסיעות עם ידית קצרה  ונוחה נרכשו ברגע של גחמה ואני הולכת להעביר את רובן הלאה.) מתאימות לטשטוש בדיוק כמו המברשת הקטנה שמגיעה, הרבה פעמים, יחד עם סמקים קנויים. עושה את העבודה, אבל הסיבים לטעמים קשים מדי והרבה פחות נעימים מהחלופות.

השוואת אורך הידית. כאן סמאשבוקס לוקחים בגדול לטעמי.

מקרוב- אורך וצורת סיבי המברשת- מלמעלה של מדינה, אחריו קרליין, סמאשבוקס ו18 של פליקס שטיין

מבט מלמעלה- מדינה, קרליין, סמאשסבוקס ופליקס שטיין. נראה כאילו למברשת של מדינה כמות הסיבים הרבה ביותר
מברשת 18 של פליקס שטיין בעלת קצה צר יותר מהבסיס שלה ופחות התחברתי אליה (זכיתי בה בתחרות ולא רכשתי אותה, אני משווה כאן תפקוד בעצם ואין לי מושג מה המחיר שלה) אבל היא הרכה מכולן.

המברשת שהגיעה עם הסומק החדש של קרליין לעומת המברשת של מדינה- רוחב דומה, כמובן שזו של מדינה עדיפה


מבט מלמעלה- מברשת הסומק הקטנה לעומת מדינה. יש הבדל גדול מאוד ברכות ביניהן
אם אין לכן בכלל תקציב בשום צורה, המברשת הקטנה שמגיעה יחד עם סמקים יכולה לשמש כמברשת טשטוש אם כי הסיבים שלה מעט קשים, אבל בהחלט סבירים לשימוש כזה, למרות שכמו שאמרתי בתחילת הפוסט, מברשת טשטוש טובה היא רכישה מומלצת וכפי שציינתי בפוסט הקודם מברשות טובות הן למעשה רכישה חד פעמית אם שומרים עליהן (שמירה כולל הרחקה מבעלי חיים וילדים קטנים שיכולים להשמיד כל דבר ובייחוד מברשות בקלות)
המסקנה: 10 של סמאשבוקס היא המברשת שבה אני משתמשת הכי הרבה והיא המברשת האהובה עלי לטשטושים בגלל שילוב צורת גזירת השיער, אורך השערות, הרכות, עובי הידית והעיצוב שלה. כמו שאמרתי אפשר לרכוש אותה ברשת אפריל והיא עולה בערך 100 שקלים, מחיר גבוה למברשת ללא ספק, אבל אני לא מצטערת על ההוצאה הזו, זו אחת המברשות השמישות והאהובות ביותר שלי. אם אתן קצרות מאוד בתקציב, המברשת של קרליין היא בחירה סבירה- היא עולה 40 שקלים כמו כל מברשות העיניים, לפני מבצעים (ואצל קרליין זה מגיע גם ל50%) והיא רכה ונוחה. המברשת של מדינה היא טובה, אבל הידית מעט ארוכה מדי לטעמי. למקרה שלא הבנתן- 10 של SMASHBOX היא מברשת הטשטוש הטובה ביותר בעיני מכל מברשות הטשטוש בהן נתקלתי עד היום
בכל מקרה במידה והמברשת שלכם אינה עשירה בסיבים, אפשר להשעין אותה לצד (כמעט מקבילה לעין) ולעבוד עם הצד של המברשת ולא עם הקצה שלה.
לחילופין טשטוש לא ממוקד כלל אפשר לעשות גם עם מברשת סומק (בייחוד הקטנות יותר ביניהן) אם כבר יש לכן אחת כזו.

ועכשיו הפסקה מהפורמט הרגיל לרגל מברשת ייחודית שלי, הלוא היא
מברשת להבה של סיגל תדמור, אליה נחשפתי במהלך ההשתלמות המעולה שלה לאיפור לבנוני.
ככלל כל המברשות של סיגל תדמור משובחות וגם תיק המברשות שלה וסיגל כל פעם עורכת בהן שינויים כדי שיהיו מושלמות. אני מאוד אוהבת את ההקפדה של סיגל על הפרטים הקטנים ואתם מוזמנים לבקר בחנות של PROSHOP, בהן אפשר לבחון לא רק את המברשת הזו, אלא גם את כל שאר המברשות בהגדלה. אם לא היו לי כלל מברשות אני מודה ומתוודה שיש סיכוי טוב שהייתי מזמינה אותן, אם כי תו המחיר שלהן נוטה להיות גבוה יותר מהצפוי כיוון שעל מנת באמת להינות מהן אני ממליצה להינות גם מסיגל, שכמות הטיפים והטכניקות שקיבלתי ממנה בהשתלמות הלבנונית היו מדהימות לטעמי. כך או כך למברשת הזו יש צורה שמזכירה קצת את המברשות השמנות לציור פנים עם הקצה החד (אלו שנקראות ROUND) בגודל שאינו קיים בין מבחר מברשות הציור

מברשת להבה- עיצוב חינני וגזירה ייחודית בליווי רכות.

הלהבה מלמעלה.

כעיקרון העבודה עם המברשת הזו היא בעיקר כאשר היא נשענת על הצד, ברמה כזו או אחרת- נשענת על הקפל של העפעף ועובדים איתה לכיוון מעלה ופנימה, או סתם פנימה, תלוי מה רוצים להשיג.

השפיץ מאפשר הטענה מדויקת של צבע- בהיר, בינוני וכהה

המיקום- איפה שיש קפל. ההישענות היא לכיוון הגבה, כלומר על החלק העליון.

אפשר כך ואפשר כך- מברשת הלהבה בפעולה. המוזה של עשיית כמה דברים תפסה אותי והנחתי איתה גם צללית בגבה לצורך מילוי וגם טשטשתי איתה מתחת לעין (מודה, היא לא ממש יעילה למילוי הגבה)

מברשת צלליות זוויתית
לדברי החברה: מברשת בעלת ראש זווית לטשטוש צלליות, עשויה סיבים סינטטיים איכותיים ורכים במיוחד, המלטפים את העפעף תוך פיזור אחיד של האבקה. מבנה הראש הייחודי מאפשר בנוסף מריחת קווי תיחום ויצירת 'מראה מעושן'.          
הוראות שימוש: טבלי בעדינות את המברשת בצללית, נערי את העודפים הניחי על העפעף וטשטשי בהתאם לסגנון האיפור. לסרטון ההדרכה
 מה העמדה שלי? כמו שציינתי בהתחלה, אני לא אוהבת מברשת זוויתית בשום טכניקה למעט תיחום תחתון, אם כי מי שמתחברת לעניין מוזמנת. היות וכבר יש לי כל כך הרבה אלכסוניות אני לא קונה ישרה, אבל בתיאוריה הייתי מעדיפה ישרה על אלכסונית.


מדובר בשתי המברשות משמאל, העבות יותר. קיצונית של ירין שחף ולידה זו של קרליין


ומלמעלה שתי הזוויתיות, זו של ירין שחף מאוד קשיחה
בכל מקרה רצוי לזכור שהצד הקצר הוא המוביל את התנועה
המסקנה: עבורי המברשת הזו מיותרת לחלוטין, אבל זה כיוון שאני לא אוהבת מברשות זוויתיות כמו שכבר ציינתי. אם אתן אוהבות מברשות זוויתיות לעבודה עם הצלליות היא בחירה סבירה לחלוטין. אורך הסיבים טוב, הם שחורים, רכים, העיצוב שלהם נוח לשימוש בכל הקשור למברשות זוויותיות והמברשת עולה 40 לפני הנחות, מחיר סביר לחלוטין.

מברשת דו צדדית
לדברי החברה: מברשת דו צדדית לאיפור העיניים או השפתיים, עשויה סיבים סינטטיים איכותיים ורכים במיוחד, המעניקים דיוק במריחה. הצד הזוויתי מעניק תיחום מדויק לקו השפתיים או העפעפיים. הקצה העגול מתאים לטשטוש, מילוי או  פיזור הצבע.
הוראות שימוש: טבלי בעדינות את המברשת בצבע, והניחי על העפעף או השפתיים בהתאם לסגנון האיפור. לסרטון ההדרכה.
מה העמדה שלי? אדון קודם בצד האלכסוני ואז במברשת השפתיים.
מברשת קטנה ומדויקת היא דבר חשוב, אם כי כבר גיליתי שצמרון (מקלון לניקוי אוזניים) יודע לעשות עבודה לא רעה בכלל (זה משהו שמגלים אם צריך להתאפר כשיש שעורה, פעם אחת נוגעים עם הצמרון במוצר ואז מאפרים את העין וכמובן זורקים, לא נוגעים עם מברשות בעין עם שעורה וצריך למצוא חלופות כדי לשמור על ההגיינה, מה גם שאם עושים זאת מזהמים את כל המוצר.

המברשות האלכסוניות.
 יש לרוב החברות מברשת מסוג זה שהיא אלכסונית, אם כי יצא לי להתקל במברשות שהן ישרות לאותה מטרה ואני חושבת שאני אישית מעדיפה את המברשת הישרה. אשמח לקרוא יתרונות שיש לדעתכן למברשת כזו על פני אחת ישרה בחיתוך שלה.  יש חברות המייצרות 2 דומות בצורתן, אבל אחת מהן עם סיבים קשיחים יותר, המיועדת למילוי גבות (המברשת עם הידית הירוקה של מאק היא אחת מתוך סט כזה).


טיפ של עומר- להשתמש בצד האלכסוני כדי להניח נקודת אור בחלקה הפנימי של העין.
אני אכן משתמשת במברשת זו למילוי גבות, להנחת צלליות על מעקה העין (מעל עיפרון או ליינר ג'ל לצורך קיבוע) וליצירת תיחום תחתון מדויק וצמוד לקו הריסים.

עומר תוחם שפתיים עם הצד הזוויתי של המברשת, הוא ממלא עם הצד המעוגל.

עומר מוסיף קו אייליינר עם צללית והצד האלכסוני.

שני צידי המברשת הדו צדדית של קרליין

OFRA מול קרליין

MUFE, TOKIDOKI והמברשת של קרליין
 היות והמברשת של קרליין היא דו צדדית אני אעבור עכשיו לדבר על עניין השפתיים. ככלל יש מברשות בעלות קצה ישר לשפתיים, יש בעלות קצה מעוגל ויש מברשות בעלות קצה שפיצי, אני אישית מעדיפה את מברשות השפתיים שלי מחודדות בקצותיהן היות ואני מרגישה שזה נותן לי שליטה רבה יותר.

מלמעלה למטה- המברשת של קרליין, detailer bursh (real techniques), ירין שחף
והמברשת שמגיעה  עם הליינר ג'ל של מייבלין-כולן אפשריות לצורך תחימת שפתיים
מכל המברשות המשמשות לי לתיחום שפתיים (מבפנים\ על השפה עם השפתון או מבחוץ עם מייקאפ לצורך תוצאות מושלמות) הכי אהבתי את זו של ירין שחף, ואפילו תיקנתי אותה עם E6000 (דבק תעשייתי חזק) כאשר ראש המברשת נשבר לי, על אף שהידית שלה ארוכה, אבל עכשיו אני חושבת שאני מעבירה את האהבה שלי אל המברשת של קרליין, שהיא ממש שפיצית, כמו שאפשר לראות בתמונה. המברשת שמגיעה עם האייליינר ג'ל של מייבלין היא אמנם בעלת ידית קצרה, אבל שימושית גם לתיחומי שפתיים מדוייקים (בכלל הליינר ג'ל של מייבלין הוא מצויין למעט הגודל המוגזם של האריזה שלו)
המסקנה שלי: המברשת של קרליין היא מעולה מכל הבחינות למעט אחת שנוגעת אלי והיא העובדה שהיא דו צדדית, הייתי מעדיפה 2 מברשות שונות היות ויש לי נרתיק מברשות כך שצד אחד שלה יפגע לאורך זמן בגלל השהות בנרתיק המברשות (אם כי אני הולכת לנסות לשמור את הפלסיק המגן של הצד לשפתיים כדי לשמור על המברשת) גם הצד של התיחום האלכסוני וגם הצד של השפתיים חתוכים בצורה מעולה. אם אתן אוהבות שפתיים מדויקות ותיחום בעין היא בהחלט רכישה טובה במידה ואתן מאחסנות את המברשת שלכן בשכיבה על הצד. האם חייבים לרכוש אותה? לא בהכרח. ראשית אפשר לבצע את שני התפקידים (גם תיחום עיניים וגם תיחום שפתיים) עם צמרון במידת הצורך ושנית היום הרבה עפרונות מגיעים עם צד שני המיועד לטשטוש, שהרבה פעמים הוא מעולה להנחהשל שפתונים (כמו למשל העיפרון של בורז'ואה, שהצד של הטשטוש הוא מברשת שפתיים מושלמת) כנ"ל המברשת שמגיעה עם הליינר ג'ל של מייבלין או של רבלון, אם כי זו שמגיעה עם רבלון היא בעלת ידית פצפונת

העיפרון של בורז'ואה- מברשת מעולה להנחת שפתונים מתחבאת
בקצה העיפרון האפרפר עם הנצנצים הסגלגלים
המברשת האחרונה שקיבלתי לבחינה היתה מברשת הנחה

מברשת להנחת צלליות
מברשת שטוחה בעלת ראש מעוגל להנחת צלליות, עשויה סיבים סינטטיים איכותיים ורכים במיוחד, המלטפים את העפעף תוך פיזור אחיד של האבקה. מבנה הראש הייחודי מאפשר הנחת צללית ותחימה מדויקת של איפור העיניים.
הוראות שימוש: טבלי בעדינות את המברשת בצללית, נערי את העודפים הניחי על העפעף וטשטשי בהתאם לסגנון האיפור. לסרטון ההדרכה

עומר מניח עם המברשת

ומה העמדה שלי? למעשה אפשר להניח צלליות עם האצבע ואני מכירה הרבה שעושות זאת, בייחוד כאשר משתמשים בצלליות אבקה. כמו שכבר אמרתי- אני אוהבת מברשות קטנות שהרוחב שלהן הוא בערך זרת. אני אישית מרגישה ששימוש במברשת הנחה נותן לי יותר דיוק בעבודה. אני עובדת די הרבה עם מברשות ההנחה האהובות שלי- מברשות של מולה סנטר (לא למדתי שם, פשוט קיבלתי את המברשות) שהקצה שלהן מעט מעוגל.

מלמעלה למטה מברשות הנחה-TOKIDOKI, אקוטולס, קרליין, מאק (מוקטנת מסט חגים), מולה סנטר וPROSHOP
מברשת 63 של פרושופ.

מימין לשמאל- מולה סנטר, TOKIDOKY וקרליין
זו הזדמנות לדבר על מברשת 63 של PROSHOP (תקליקו על השם שלה כדי להגיע לאתר ואז תוכלו לראות אותה בהגדלה). קיבלתי מהחברה 2 מברשות לבדיקה ואף אחת מהן לא אהבתי- הידית מעט ארוכה מדי לטעמי, הסיבים של מברשת 63 גם ארוכים מדי וגם מעט קשיחים מדי- רק לאחר השריה עם מסכת שיער וגם מרכך יכולתי לעבוד איתם בצורה סבירה, על אף שאני עובדת ביד קלה לטעמי המברשת הזו מעט שורטת, מה שהופך אותה לפחות שימושית עבורי, אם כי אני מניחה איתה קונסילר בצורה סבירה אבל אני מאוד לא אוהבת אותה להנחה וודאי שלא לטשטושים. מברשת 53 נגנבה לי עם תיק המברשות, אבל גם הסיבים שלה היו קשיחים לטעמי וגם אותה לא אהבתי. כאשר שאלתי את שחר גפני היא הסבירה לי שזה בגלל שהם נגד ניסויים בבע"ח- אבל עובדה היא שיש היום סיבים סינטתיים רכים (כמו אצל REAL TECHNIQUES וקרליין) מה שכן, באתר אפשר לרכוש את המברשות של סיגל תדמור שהן מעולות, והבנתי שהצלליות של המותג מצוינות ועשירות פיגמנט(אם כי לא יצא לי להתנסות בהן). ככלל PROSHOP הוא דרך טובה לרכוש מוצרים של חברות איפור מקצועיות, בייחוד אם אתן מאפרות (כי אז תהיה לכן הנחה- תהליך הרישום הוא פשוט ושחר גפני המוכשרת מסייעת בכל בעיה ושאלה) רק כדאי להתארגן כך שזה יהיה עם משלוח חינם (נכון לרגע זה 350 שקלים- או להזמין עם חברות או פשוט להתארגן עם הזמנה גדולה)
המסקנה: אני אוהבת את המברשות של מולה סנטר ואשאר איתן, אבל המברשת של קרליין היא נוחה לשימוש למי שמעדיפה מברשות רחבות יחסית.

הסט של ECOTOOLS. רכישה מיותרת
למי שממש אין תקציב הסט שאת תמונתו אתן רואות למעלה נרכש בIHERB תמורת כ7$, אבל גם הידיות מעט קצרות אפילו לטעמי וגם הסיבים לא מספיק רכים. המברשות האלו אינן רק זולות, הן גם מרגישות זולות ונראות זולות. לא אהבתי אותן למעט רעיון אחד- והוא שהתפקיד של כל מברשת מצוין בפירוש על הידית (צילמתי אותן הפוכות, אבל תאמינו לי לגבי הנקודה הזו). לא ממליצה בכלל על הסט הזה. תוציאו את הכסף שלכן באינטרנט על דברים אחרים.
למשל... הסט של טוקידוקי...

יפה מאוד, מעולה לשימוש עצמי אבל גם יקר...
הסט הזה של TOKIDOKI, מותג עם עיצוב קומיקסי וילדותי משהו הוא לשימושי הפרטי בלבד (כי הן לא נכנסות בצורה טובה לנרתיק המברשות שלי) והוא הופך את חווית האיפור לכיפית במיוחד. הוא נרכש עבורי בSEPHORA היות וככל שחיפשתי לא מצאתי מישהו ששולח אותו לארץ, ושלוש המברשות האלו עלו 35$. הן סינטטיות ומאוד אהבתי את הסיבים הצבועים בקצותיהם (הן לא מוכתמות) ואני תוהה למה לא עושים יותר סיבים צבועים בצבעים יפים ולא רק לבן או שחור. מצד שני- סיבים שחורים הם הכי שימושיים לטעמי, אם כי יש סיכוי טוב שאתלהב ממברשת עם סיבים סגולים או ורודים. מצאתי אותו באיביי אצל מוכר שאמור להיות טוב ואפילו שולח ארצה.
לכל אוהבות הקיטש כמוני לא חסרים סטים שגם נראים מרהיב שאפשר למצוא באיביי, אבל כדאי לוודא שרוכשים ממוכר שיש לו 100% פידבק חיובי.אני מחזיקה את עצמי שלא לרכוש את הסט המוזהב של  TOKIDOKI, כי הרי אני ממש לא צריכה אותו. יש לי מברשות שעושות את אותה פעולה, פשוט הידית שלהן פחות מרהיבה.

TOKIDOKI Pittura Brush Set- 24 Karat Edition
אין לי אותו, הוא סתם ממש יפה לטעמי.
אז איזה עוד מברשות יש אצלי?
מברשת קטנה לטשטושים
זו מברשת שאני משתמשת בה כאשר אני יוצרת מראה מעושן, ולעיתים אני גם מניחה איתה קונסילר. היא מעוגלת בקצה שלה והסיבים שלה רכים.


משמאל לימין- של אקוטולס, לידה אחת עלומת שם שאני אוהבת, 219SE מאק מאחד מהסטים של החגים
 והDETAILER של REAL TECHNIQUES
מכולן אני הכי אוהבת את 219 המוקטנת של מאק (טוענים שהמברשות הרגילות שלהם עדיפות על המוקטנות מבחינת איכות), אבל אם לא היתה לי אותה סביר להניח שהייתי רוכשת את מברשת הקרמבו של סיגל תדמור. היתה לי גם מברשת שפתיים נשלפת של ג'יין אירדל אבל לצערי היא נגנבה ממני והיא היתה פשוט מעולה לעישונים תחתונים וגם רכה. הנחת הקונסילר עם מברשת כזו מאפשרת לי שליטה טובה יותר מאשר עם כל ספוגית  באשר היא ודיוק רב יותר בהנחת הקונסילר, ולעיתים אני מניחה איתה מייקאפ מחוץ לשפתיים כאשר אני רוצה שפתיים מדויקות (תמיד אבל בייחוד כאשר צבע השפתון הוא עז ודומיננטי). עם המברשת הימנית, של ריל טכניק, אני אוהבת להניח גם צלליות אבקה (כאשר אני לא מניחה אותן עם האצבע)

כמו שכבר אמרתי, מברשות מהסוג הזה (אם כי לרוב לא באיכות גבוהה במיוחד) מגיעות לעיתים בצד השני של עפרונות.

מברשת אייליינר
אפשר לצייר אייליינר מהמם עם המברשת האלכסונית של קרליין (ובכלל מברשת אלכסונית קטנה טובה למטרה הזו) אבל היות ואני יוצרת המון עיטורים היד שלי רגילה ומכירה מכחול דק, 00 או 5\0 של robert simmons, אותו רוכשים בכל חנות יצירה בעלות של כ13 שקלים.
למטה, של MUFE, מעליו 5/0 מעליו, של OFRA עם הידית הארגונומית ומעליו 00 של רוברט סימונס.
האהובות עלי- האפסים של רוברט סימונס. הכי אהובה היא ה0\2, מודה.
יש הרבה מאפרות וגם נשים שמתאפרות שאני מכירה שממש התלהבו ממברשת האייליינר של OFRA עם הידית הארגונומית וטוענות שהיא עוזרת להן לעשות אייליינר מושלם, אבל אני לא ביניהן, כיוון שאני כבר רגילה למברשות הציור שלי.

שורה תחתונה
אז איזה מברשות הן חיוניות? מברשת טשטוש היא החיונית ביותר בעיני. בלי השאר אפשר להסתדר, אבל מברשת טשטוש טובה היא לטעמי אביזר בסיסי ליצירת איפור עיניים.
אם אתם לא רוצים להזמין מהרשת ולא רוצים להוציא בסביבות 100 שקלים על מברשת טשטוש המברשות של קרליין עולות 40 שקלים לפני הנחה (וכמו שאמרנו כדאי לחכות להנחות של חצי מחיר, אבל לכבוד ההשקה הם מעניקים חצי מחיר על מברשות ברכישת כל מוצר של קרליין). אבל כאן הייתי ממליצה לרכוש מברשת טובה (כמו ה10 של סמאשבוקס), רכה, בעלת סיבים ארוכים מספיק (אבל לא יותר מדי) וידית נוחה לכן.
יש עוד מגוון מברשות אבל אלו המברשות העיקריות לטעמי, ואלו המברשות שנמצאות אצלי בתיק האיפור.
מברשת שנראית כמו המברשת של המסקרה טובה לסידור הגבות וכן להסרת שאריות של מסקרה ולמניעת גושים (פשוט עוברים עם מברשת יבשה על הריסים מיד לאחר הנחת המסקרה כדי להסיר את כל השאריות), אבל מאוד פשוט לשטוף היטב מברשת של מסקרה ישנה ולהשתמש בה למטרה הזו במקום להוציא כסף על מברשת נוספת.
יש הרבה עפרונות לגבות שמגיעים עם מברשת המיועדת לגבות איתם, כך שאני לא רואה סיבה לרכוש מברשת ייחודית- תמיד אפשר לשמור את המברשת שמגיעה יחד עם העיפרון. אם שומרים על המברשות המצורפות היטב והן מברשות סבירות ומעלה באיכות שלהן הן יחזיקו מעמד.
אפשר למצוא מברשות גם בג'ייד וברבלון, אבל לא התנסיתי איתן, כך שאני לא יכולה להעיד על האיכות שלהן.
איזה עוד מברשות צריך?
לרוב הנשים- את האצבעות שלכן. אל תזלזלו ביכולת של האצבע להניח ולהרגיש את המבנה האנטומי. אם רק התחלתן להתאפר או שאתן חושבות שתצליחו לשנות את הטכניקה נסו להשתמש בקמיצה היות והקמיצה יודעת לעבוד בצורה העדינה ביותר. במידה ויש לכן בניה אתן יכולות לעבוד עם המפרק של האצבע כשהיא מקופלת ואני מכירה מישהי שמטשטשת עם גב הציפורן הבנויה שלה.
הספוגיות שמגיעות ברכישת צללית טובות להנחה של צלליות אבקה ולטשטוש מתחת לעין, אם כי כמובן שהן לא טובות לכך כמו מברשת טשטוש קטנה.
מברשת שפתיים טובה היא דבר שימושי וכאן אני באמת ממליצה על המברשת הדו צדדית של קרליין אם אתן מאחסנות את המברשות שלכן כאשר הן שוכבות, אבל בכל מקרה העיצוב של שני הקצוות שלה הוא מעולה לטעמי, אם יש לכן פתרון לנושא האחסון של מברשות דו צדדיות אשמח מאוד לשמוע. ניסיתי אולי עם מכסה של עיפרון, אבל הוא גדול מדי- אם מישהי מצליחה למצוא פתרון למכסה למברשת אני בהחלט אשמח לשמוע.
עוד מברשת שפתיים ממש טובה היא זו המגיעה בקצה של מברשת העיפרון הSMOKY של BOURJOIS, שמצאתי שהמברשות שהם מספקים עם המוצרים שלהם נוטות להיות באיכות גבוהה.

אל תשכחו לנקות את המברשות (פירוט בתחתית הפוסט הקודם). זה שומר על החיים שלהן לטווח ארוך והופך רכישה של מברשת לעניין חד פעמי.

רוצים מברשות באמת יוקרתיות? כנסו לאתר של HAKUHODO, חברה יפנית שהמברשות שלהם ישאירו אתכם עם חור לא קטן בכיס- אבל הן אמורות להיות מעולות במיוחד (היות ויש לי מברשות אני לא הולכת לרכוש אותן, אבל כך מספרים)

כתמיד, אשמח אם תגיבו כאן למטה- טיפים, מברשות אהובות וחיוניות לדעתכם וכמובן אשמח אם תירשמו לעקוב אחר הבלוג שלי.9 תגובות:

 1. קצת הלכתי לאיבוד בפוסט. מה את חושבת על מברשת הטשטוש של קרליין? את ממליצה עליה?

  השבמחק
 2. אני ממליצה על 10 של סמאשבוקס, אפילו שהיא יקרה יותר. המברשת טשטוש של קרליין סבירה ולא יותר מזה ומברשת היא הוצאה חד פעמית. אם את רוצה בסופרפארם ולא באפריל- הם מוכרים את מברשת הטשטוש של מדינה, שגם היא טובה יותר מזו של קרליין.

  השבמחק
  תשובות
  1. אני לא קונה מברשות משיער של בע"ח.
   על איזה מברשות את ממליצה מהסדרה החדשה של קרליין בשורה התחתונה? (גם עיניים וגם פנים)

   מחק
  2. מאוד קשה לתת שורה תחתונה, אבל בשבילי מכל המברשות יש 2 עיקריות- מברשת הסומק פשוט מעולה. ממברשות העיניים הדו צדדית. על איזה מברשות אני ממליצה לך תלוי במה כבר יש לך אצלך וכמו שציינתי אני אישית אוהבת מברשות קטנות יותר בגודל הסיבים שלהן בדרך כלל.

   מחק
 3. תגידי, את ממליצה על הסט עיניים של ריל טכניקס?

  השבמחק
  תשובות
  1. למרות הידיות הסגולות והמאוד מאוד מפתות מבחינתי אני מרגישה שיש לי את כל מברשות העיניים שאני צריכה כרגע, מה גם שמברשת האייליינר שם גדולה מדי לטעמי ומברשת גבות אני ממש לא צריכה. להזמין סט שאולי אתחבר ל2 מתוך המברשות שלו נראה לי מעט מיותר (למרות הידיות הסגולות). אם אין לך מברשות עיניים- את יכולה לנסות. אם הסיבים רכים והעיצוב דומה למברשות הפנים הן אמורות להיות מוצלחות, אבל לא התנסיתי כי עבורי זו הוצאה מיותרת כרגע (אפילו שהן ממש ממש ממש יפות לטעמי)

   מחק
 4. מאוד נהנתי מהרשומה. חייבת להגיד שעשית לי חשק לעשות סדר במברשות שלי.
  תגידי (או תכתבי...), את מחזיקה את כל המברשות יחד או שאת מפרידה בין אהובות ומשומשות יותר לאלו שפחות בשימוש אצלך?

  השבמחק
  תשובות
  1. כל כך מופרדות שאין לך מושג בכלל...
   ביום יום אני משתמשת בסט של טוקידוקי ואך ורק בו ושאר המברשות מאוחסנות להן בתיק האיפור המקצועי, בנרתיק המברשות (של IGA או סינר המברשות של מאק, תלוי באירוע שאליו אני מתכוננת) ומברשות האייליינר מאוחסנות עם הציוד שלי לציורי פנים ואני פשוט מעבירה אותן מתיק מברשות אחד לשני, תלוי בעבודה.
   מחמת העצלות אני מוצאת את עצמי לאחרונה מניחה סומק עם המברשת המצורפת לסומק של בורז'ואה, שאפילו שהיא ממש פיצית עושה עבודה לא רעה, או לחילופין אני משתמשת בSTIPPLING שמאוחסנת אצלי עם הסט של טוקידוקי להנחת מייקאפ, מפדרת עם מברשת הטשטוש וממשיכה להניח איתה סומק ולפעמים מניחה איתה סומק קרמי לפני הפידור

   מחק
 5. היי הרמוני יתכן ועדיין לא התנסת במברשות של אנטונים שהן מברשות מעולות סינטטיות עם שיער רך ונעים לעבודה ומתאימות לאלרגניות מומלץ.

  השבמחק