יום שלישי, 1 במרץ 2011

ליום האישה.

לכבוד יום האישה רציתי לחלוק אתכם התנסות נעימה שעברתי לא מזמן. הוזמנתי למרכז טליה ברעננה לחוות מן הטיפולים
יום האישה הבינלאומי והרצאה בנושא העצמה ומפתחות לשינוי בחיים של אורלי בר קימא.

ב -8 למרץ 2011 תציינה נשים בכל העולם מאה שנה לציון יום האישה הבינלאומי.
איך הכל התחיל ?

ב - 8 במרץ מציינים ברחבי העולם את יום האישה הבינלאומי, והשנה יש סיבה לחגיגה אמיתית, כי אלו חגיגות המאה.

יום זה צוין פורמאלית לראשונה ב- 8 למרץ שנת 1911 באוסטריה, דנמרק, גרמניה ושוויץ, אך למעשה החל עוד הרבה קודם לכן.

מקובל לראות את המקור לתאריך ביום 8 במרץ שנת 1857, כאשר נשים שעבדו במתפרות ובבתי המלאכה לטקסטיל בניו-יורק פתחו בשביתת מחאה על תנאי העסקתן. בשנת 1913 הצטרפו אליהן גם נשות רוסיה לציון יום האישה הבינלאומי, ובשנת 1914, המשיכו נשים להפגין בשאר חלקיה של אירופה - בין אם כדי למחות נגד המלחמה או כדי לדרוש זכויות הצבעה - ובעצם – כדי להביע אחווה בין נשים באשר הן.

בשנת 1977, החליטה האסיפה הכללית של האומות המאוחדות (או"ם) לאמץ את ההחלטה בדבר כינונו של יום המוקדש לציון זכויות האישה ולשלום עולמי, מתוך ההכרה בכך שקידום השלום והחברה כרוכים בהשתתפות פעילה ובשוויון של נשים, וכי יש להם הרבה מה לתרום בנושאים אלו.

אז איך היה בטליה? בקומת הכניסה של המתחם ממוקמת חנות המציעה מגוון פריטים שנבחרו בקפידה: מוצרי קוסמטיקה טבעית ואורגנית- מריחים ומרגישים נהדר מבחינת מרקם, כלים ומוצרי אווירה של המותג הייחודי miss etoile, תכשיטים, תיקים, ספרים ועוד.
המתחם צבוע בגוני פסטל מרגיעים והעובדה שיורדים במדרגות למתחם נוסף, מאפשרת לעשות מעין חציצה בין הרחוב ולהיכנס לאווירה המרגיעה שהמקום מציע.
טלי לנדאו, בעלים ויזמית: "טליה היא הגשמת חלום. אחרי שנים בהיי-טק בחרתי לפרוש ולעשות למען עצמי ולמען חברותיי ולהקים מקום אשר ייתן מענה כולל לסדר היום הנשי. כאן אפשר להתפנק, לדבר, להיפגש, ללמוד, לחגוג אירועים ובעיקר להתנתק מכל הרעש היומיומי".
בטליה ניתן ליהנות מטיפולי ספא מפנקים, טיפולי יופי והסרת שיער ולהשתתף באופן קבוע בשיעורי תנועה וחיטוב המתקיימים על פי מערכת. בנוסף, במקום מועברות סדנאות העוסקות במגוון נושאים הקשורים לפנאי, התפתחות והעצמה נשית. כמו כן, ניתן לערוך אירועים פרטיים ועסקיים.
אני דגמתי רפלקסולוגיה היות ועוד הייתי בהריון וכמובן שנהניתי מאוד. כמו כן מרחו לי לק אופנתי ולקינוח הערב היתה הרצאה של אורלי בר קימא על מפתחות לשינוי בחיים. בסוף ההרצאה קיבלנו את הספר-

המפתח שעל הספר נתן לי השראה לציור הריון אותו ביצעתי למחרת היום...


אני חושבת שזה מקסים שיש מקומות כמו מרכז טליה שמאפשרים להתאוורר מלחצי העולם בו אנו חיים.

ואם אני כבר מדברת על נשים, מאק השיקו קולקציה בהשראת אחת מגיבורות העל הגדולות מהחיים, הלוא היא WONDER WOMAN. לבנת סדן היתה גם היא בהשקה והפוסט שהעלתה הינו מקיף ביותר ומהנה לקריאה וכולל גם סווטצ'ים.

תמיד נחמד להגיע להשקות, אם כי החנות היתה אכן צפופה. הביקור בסניף רמת אביב תמיד מפתה אותי לרכוש- אלא שלא רכשתי מהקולקציה אלא רכשתי את האייליינר העמיד שיוצא מהמגוון, הliquidlast האהוב עלי בטורקיז ובכחול. כל המוצרים בקולקציה הם מוגדלים ולטעמי הפרטי האריזה,בצבעי כחול, אדום וצהוב או זהב קצת יותר מדי צמודה לעיצוב הקומיקסי ומשדרת קצת פחות יוקרה מהאריזות שיצא לי להיתקל בהן במאק בעבר- אני בטוחה שיהיו שיאהבו את האריזה. הסמקים המפוצלים  והפודרה המינרלית המבריקה (MINERALIZE SKINFINISH) הם מאוד מוצלחים לטעמי בשילובים ובהחלט שימושיים.

ואני? לכבוד יום האישה הוצאתי לאוויר העולם עוד אישה לעתיד (למרות שעוד הרבה זמן יעבור עד שהבנות שלי יהפכו לנשים) ואני אמא לשתי בנות ומקווה שאגדל אותן בנחת תוך הכרות עם כל הטוב שיש לעולם הזה להציע. אני רוצה לאחל לכל הנשים ובעצם לכולם שלווה וצמיחה רוחנית ואישית. שלכולנו יהיו פתוחות כל ההזדמנויות ונוכל לבחור את האפשרות המתאימה עבורנו ביותר ללא הגבלה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה